شیراز عمران > خدمات نقشه برداری
شرکت نقشه برداری در شیراز

عمران شیراز - شرکت نقشه برداری در شیراز

نقشه برداری ساختمان و نقشه کشی آن اولین مسئله ای است که در پروژه های ساختمانی دارای اهمیت بالایی می ابشد آن چنان که به هیچ عنوان نباید نادیده گرفته شود. این امر از مهم ترین مسائل در پروژه به شمار می آید که از سابقه بسیار بالایی در معماری ایران و جهان برخوردار است به طوری که در تاریخ باستان ایران به منظور شهرسازی و ساخت بناهای خود از نقشه هایی با کیفیت بالا مخصوص همان زمان بهره می بردند.


با توجه به چنین سابقه ی بالای این مسئله می توان به میزان اهمیت این امر پی برد. متأسفانه امروزه در بعضی از مناطق کشور عزیزمان شاهد نادیده گرفتن این مسئله ی مهم هستیم. ولی خوشبختانه با ظهور تکنولوژی های پیشرفته و نرم افزارهای پیشرفته ی کامپیوتری در این زمینه که به صورت حرفه ای انجام می شود به حدی که حتی در پروژه های خرد و یا معماری های داخلی هم از این تکنولوژی بهره بری می شود تا جایی که از جزئیات مطلع شوند و مطابق با طرح اولیه شروع به کار کنند. همان طور که مستحضر هستید رعایت نکردن درست اجرای نقشه کشی موجب خسارات جبران ناپذیر می گردد. به منظور پیشگیری از اتفاقات ناگوار این مجموعه با یاری گرفتن از طرح نقشه ای دقیق امور ساختمان سازی را به نحو احسن انجام می دهد.

شرکت نقشه برداری در شیراز

خدمات نقشه برداری در امور ساختمانی از امور زیربنایی پروژه های ساختمان سازی به شمار می آید و چنانچه خشت اول کج بنا شود، پروژه ی ساختمانی در اثر آن با مشکلات جدی مواجه می شود، به طوری که در تمام امور عملیات ساختمان سازی از جمله ساخت دیوار های نگهبان، تعیین بر و کف، تعیین محل صفر ، اجرای صفحه ستون ها و اجرای ستون ها در ساختمان های فلزی همچنین قالب بندی در ساختمان های بتنی این مسئله حائز اهمیت است. در همین راستا در زمینه ی امور مهندسی ساختمانی ملزم به استفاده از متخصصین مجرب و دوره دیده می باشد. شرکت عمران شیراز با کادری مجرب در زمینه های تخصصی خدمات نقشه برداری در شیراز ، بهترین پیشنهاد به منظور رفع نیازهای شما است.

خدمات نقشه برداری شرکت عمران شیراز

خدمات نقشه برداری با دستگاه GPS

نقشه برداری با GPS

خدمات نقشه برداری با دستگاه GPS

نقشه برداری املاک بدون سند

املاک بدون سند

نقشه برداری املاک بدون سند

انجام پروژه ها با استفاده از پهپاد

نقشه برداری هوایی با پهپاد

انجام پروژه ها با استفاده از پهپاد

انجام کلیه امور نقشه برداری زمین های کشاورزی

نقشه برداری زمین کشاورزی

انجام کلیه امور نقشه برداری زمین های کشاورزی

قیمت خدمات نقشه برداری در شیراز

سازمان برنامه و بودجه کشور براساس بخشنامه شماره ۹۷/۱۷۴۴۷۴ قیمت خدمات نقشه برداری را برای سال ۱۳۹۷ به بخش های ذیربط ابلاغ کرده است. طبق این لیست تعرفه نقشه برداری ساختمان در شیراز ،  تعیین گشته که می تواند این مبلغ با توجه به میزان یا نحوه فعالیت شرکت عمران شیراز تغییر کند .برای اطلاع از قیمت و هزینه های خدمات مرتبط میتوانید با شماره ۰۹۱۴۵۲۱ برای مشاوره رایگان تماس بگیرید.

انواع نقشه برداری

نقشه برداری زمینی در شیراز

یکی از امور تخصصی که دارای ابعاد حقوقی با اهمیت بالاتری از ابعاد فنی آن است، نقشه برداری زمینی می باشد. در این زمینه می توان با مثالی اهمیت این مسئله را نشان داد.مبحث تعیین بر و کف یک عملیات پیش از ساخت. بر مختصات افقی و کف مختصات قائم یک پروژه عمرانی است که تحت عنوان حدود ساختمان شناخته شده است و عملیات عمرانی مجاز به پیشروی بیش از این حدود نمی باشند. در پروژه های ساختمان سازی، پیمان کاران عملیات عمرانی در رابطه با بر و کف با شهرداری ها در رابطه هستند که اغلب شهرداری ها دارای قواعد و ضوابط سختی در این امور هستند. با در دست داشتن اطلاعات دقیق در خصوص ابعاد سازه می توان امور نقشه برداری زمینی در عملیات عمرانی را انجام داد. این امر کاری بسیار دقیق، حساس و ظریف است در نتیجه بهره گیری از متخصصانی با تجربه و ماهر در این زمینه به منظور پیشرفت و کاهش خسارات احتمالی امری ضروری است. مسائلی که باید در یک عملیات ساختمان در نظر گرفت
۱- به کارگیری متخصصان حرفه ای و کاربلد
۲- استفاده از تجهیزات پیشرفته
۳- تعهد و ضمانت کاری است

نقشه برداری زمینی

نقشه برداری هوایی در شیراز

نقشه برداری هوایی یا مهندسی آن ، زیرمجموعه ای از علوم مهندسی ساختمان است که گردآوری، آماده و ذخیره سازی، پردازش، مدیریت، بررسی، تلفیق، بازیابی و انتقال داده‌های مکان مرجع را انجام می دهد. اغلب پروژه هایی از این دست دارای دو مرحله ۱- برداشت یا اندازه‌گیری و محاسبه و ۲- ارائه نتایج کار است. در مرحله ی اول، از ابزاری هم چون توتال استیشن‌ها، تئودولیت‌ها، جی‌پی‌اس و … و همچنین با به کارگیری متدهای متنوع مبادرت به جمع آوری داده‌های لازم برای مرحله دوم استفاده می شود. نتایج کار به صورتهای آنالوگ نظیر نقشه، مقاطع طولی و عرضی و… و یا آماری از جمله جدول‌ها، مدل‌های رقمی زمین، قابل ارائه است. در حال حاضر با بهره گیری از پهبادهای پیشرفته به همراه قابلیت های روزافزون، شاهد تحولات شگرفی در این زمینه هستیم. این عملیات به دو شکل انجام می گردد. روش اول  توسط پردازش تصویر تحت عنوان فتوگرامتری و راه دوم با استفاده از بازتاب نور لیزر به نام لایدار (Lidar) است. پهبادها (پرنده های بدون سرنشین) و ربات های پرنده در هردو مورد ایفای نقش می کنند و با توجه به نوع و دقت عملیات یکی از دو روش انتخاب می شود. در حال حاضر شرکت مهندسین مشاور عمران شیراز در شهر شیراز با استفاده از به روزترین ابزار و تجهیزات آماده ی خدمات رسانی به سرتاسر ایران عزیز مان است. این شرکت با بهره گیری از علم فتوگرامتری و نرم افزارهای مورد استفاده ی آن توسط پهبادهای خود پروژه های  مسطحاتی و ارتفاعی خود را از جمله کاداستر شهری و نیمه شهری و توپوگرافی در سریع ترین شیوه ی ممکن مطابق با استانداردهای سازمان نقشه برداری انجام می دهد. 

نقشه برداری هوایی

دیگر لینک های مرتبط ...

مزایای شرکت نقشه برداری عمران شیراز


تجهیزات پیشرفته
تجهیزات پیشرفته
به کارگیری به روزترین تجهیزات و پیشرفته ترین وسایل به منظور ارائه ی خدمات
مناسب ترین قیمت
مناسب ترین قیمت
ارائه ی عملیات ساختمانی و نقشه کشی با قیمتی مقرون به صرفه
کیفیت در خدمات
کیفیت در خدمات
انجام پروژه های عمرانی و ارائه ی خدمات نقشه برداری با کیفیتی بالا در اسرع وقت
کادر مجرب متخصص
کادر مجرب متخصص
استفاده از پرسنل متخصص و حرفه ای در رابطه با عملیات ساختمانی و پروژه های متنوع عمرانی
تمامی حقوق این سایت متعلق به