شیراز عمران > خدمات عمرانی > سفت کاری

سفت کاری در شیراز

عمران شیراز - اجرای سفت کاری ساختمان در شیراز

مراحل ساخت و سازه های عمرانی با هر نوع کاربردی از قبیل تجاری، اداری، ، نظامی ، مسکونی و ... بسته به نوع و حساسیت شان شامل مراحل متفاوتی است. شرکت عمران شیراز ، در کلیه فعالیت ساختمان سازی در شیراز از جمله تمام مراحل نازک کاری، تخریب و خاک برداری ، نقشه کشی ساختمانی ، اسکلت بندی ساختمان ، مقاوم سازی و غیره فعالیت دارد. به صورت کلی این مرحله اولین مرحله از عملیات اجرایی ساخت یک بنا می باشد که شامل کلیه کارهایی است که به شکل دهی یک ساختمان منجر می شود. در اصل مراحل سفت کاری ساختمان شامل کلیه عملیات هایی است که شکل اولیه ساختمان را تشکیل می دهند و این بنای شکل گرفته و طراحی شده در بخش نازک کاری ساختمان زیبا و قابل سکونت می شود. شرکت ساختمانی عمران شیراز در شیراز با داشتن کادری مجرب در انجام کلیه خدمات عمرانی و ساختمانی خدمات مربوطه از جمله تخریب و خاک برداری ،آرماتوربندی قالب بندی بتن ریزی فونداسیون ساختمان , اجرای اسکلت ساختمان ،دیوار چینی و تیغه چینی ،شیب بندی پشت بام ، اجرای گچ وخاک را شامل می شود.


گروه ساختمانی عمران شیراز، سازنده انواع سازه های فولادی و فعال در زمینه سفت کاری ساختمان در شیراز با بیش از چندین سال سابقه توانسته رضایت همشهریان عزیز شیرازی را به دست آورد .
از جمله خدمات این مرحله که درشرکت عمران شیراز قابل انجام است عبارتند از سفت کاری :
*بناهای کوچک و متوسط
*مجتمع های چند واحدی
*شهرک سازی ها با وسعت بالا
*انواع ساختمان های مسکونی، تجاری اداری، صنعتی
*اجرای اسکلت بتنی و سقف انواع ساختمان ها
*انجام سفت کاری ساختمان به صورت اعتباری و مشارکت در ساخت و ...
سفت کاری در شیراز

عمران شیراز - نازک کاری ساختمان در شیراز

متخصص در اجرای پروژه های سفت کاری ساختمان در شیراز
سفت کاری در شیراز

سفت کاری ساختمان شامل چه مواردی می باشد؟

۱-شناسایی خاک زمین

در اولین مرحله سفت کاری ساختمان مربوط به شناسایی زمین و خاک آن می باشد که به چند صورت میتواند انجام شود. از مهمترین اهداف شناسایی خاک، دانستن مقاومت خاک میباشد که با ایجاد حفره هایی در زمین و آزمایشات لازم از آن اطلاع پیدا می کنند.با شناسایی نوع خاک میتوان نسبت به انتخاب صحیح نوع پی و شناژ اقدام نمود. آگاهی داشتن از زمین مورد نظر، ما را در طراحی و چگونگی ساخت یک ساختمان خوب و مقاوم کمک خواهد کرد.

شناسایی خاک در سفت کاری ساختمان

۲-تخریب و گود برداری

شرکت عمران شیراز با داشتن تجهیزات و متخصصان لازم در این زمینه فعالیت های مناسبی در زمینه سفت کاری ساختمان در شیراز دارد.اصولا تخریب و گود برداری ساختمان را به پیمانکار می دهند که در این زمینه هم تخصص و هم ماشین الات لازم را داشته باشند زیرا برای این مرحله داشتن ماشین آلات و ابزارآلات مخصوص ، امری لازم و ضروری است. به بیان دیگر، اغلب کار فرمایان بیشتر با پیمانکارانی که تجهیزات لازم را دارند همکاری میکنند. تخریب و خاک برداری ساختمان بر خلاف انتظار همگان امری حساس و خطر آفرین است چرا که یک حرکت اشتباه در تخریب موجب آسیب دیدن کارگران می شود و همچنین یک حرکت اشتباه در گود برداری موجب تخریب خانه های مجاور می شود. شرکت عمران شیراز با داشتن تجهیزات و متخصصان لازم در این زمینه فعالیت های مناسبی در این زمینه دارد.

تخریب و گود برداری

۳-پی ریزی و اسکلت بندی ساختمان

پی ریزی و فونداسیون یک ساختمان از حساس ترین و با دقت ترین قسمتھای ساختمان میباشد زیرا ھمانطوری کلیه نیروھای کششی در ساختمان بوسیله میله گردهای موجود در فونداسیون تحمل می شود بدین لحاظ در اجرای آرماتور بندی ساختمانیهای بتونی باید نهایت دقت و حوصله به عمل آید. در پی ریزی ساختمان ابتدا مناطق حساس و مکان هایی که بار بیشتری را تحمل میکند مشخص می شود.  پس از قالب بندی و آرماتوربندی اقدام به بتن ریزی می کنند که این عمل بوسیله پمپ های بتنی در پروژه های بزرگ ساختمانی و بصورت دستی در ساختمانهای کم طبقه انجام میگیرد. پس از خشک شدن بتن زیر ساختمان ، سرهای فونداسیون مشخص هستند. که باید ستون های عمودی و در کل اسکلت ساختمان احداث شود. در اسکلت بندی فلزی ستون ها و اسکلت ساختمان را با تیر ها و ستون های فلزی کامل می کنند و در اسکلت بتونی ، ستون های ساختمان را با قالب های بتنی ایجاد می کنند.

پی ریزی و اسکلت بندی

۴-زدن سقف ساختمان

بعد از نصب تکیه گاه ها اقدام به بتن ریزی می شود و پس از خشک شدن بتن ها قالب بندی ستون ها و اجرای سقف طبقات شروع می شود. در مرحله اجرای سقف و تیرها ، از شمع های چوبی موقت و یا لوله های فلزی در زیر سقف استفاده می شود که برای ثابت نگاه داشتن سقف الزامی است. اجرای سقف که بنا به قسمت های مختلف از شیوه های متفاوتی برای آن استفاده می شود. انجام این مرحله از سفت کاری از جمله کاربردهای عمران شیراز، شرکت ساختمان سازی در شیراز می باشد که در زمینه سفت کاری ساختمان در شیراز فعالیت ویژه ای دارد.

-زدن سقف ساختمان

۵-تیغه چینی

البته برخی از کارفرمایان تیغه چینی را جزو مراحل سفت کاری ساختمان نمی دانند، اما اغلب کارفرمایان پس از خرید جنس تیغه مورد نظر خود ، اجرای تیغه را به صورت کلی به بنایان با تجربه واگذار می کنند. پیش از شروع مرحله تیغه بندی دیوارها ابتدا قاب های درب و پنجره ها را مشخص و نصب می کنند و سپس از روی نقشه ساختمان شروع به دیوار کشی می شود و اتاقها و سایر قسمتها را بعد از خط کشی ، با استفاده از سفالهای سبک انجام می شود که این دیوارها باید گونیا باشد و به صورت خط کشی شده و صاف بنا شود تا از عواقب بعدی آن و قناسی خانه جلوگیری شود. همچنین ، همزمان با تیغه بندی اتاقهای داخلی ، میتوانیم اقدام به نماکاری ساختمان نمائیم تا به هنگام نصب پنجره ها از هر دو طرف ، موقعیت دقیق پنجره ها و بازشو ها تثبیت گردد.

تیغه کاری

دیگر لینک های مرتبط ...

تمامی حقوق این سایت متعلق به