شیراز عمران > خدمات عمرانی > طراحی نمای ساختمان

طراحی نمای ساختمان در شیراز

طراحی نمای ساختمان در شیراز

یکی از مهم ترین کارها پس از گرفتن مجوز ساخت تهیه نقشه برای طراحی نمای ساختمان می باشد. در اصل طراحی نمای ساختمان از آن حیث اهمین فوق العاده ای دارد که نشان دهنده شکل ظاهری ساختمان است و این شکل باید به گونه ای طراحی شود که موجب ناهماهنگی با زیبایی شهر نباشد یعنی طراحی نمای ساختمان علاوه بر زیبایی خود ساختمان بر زیبایی شهر تاثیر گذار است پس باید یک نقشه برای طراحی آن در نظر گرفت که همه جوانب رعایت شده باشد.
در واقع نقشه کشی و طراحی ساختمان اساس هر پروژه ساختمانی خواهد بود چرا که با توجه به نوع کاربری ساختمان از جمله مسکونی ، اداری ، تجاری ، فرهنگی و ورزشی و ... طراحی متغیری خواهد داشت. لازم به ذکر است که یک پروژه ساختمان معمولا در چهار فاز ، طراحی و اجرا می شود. که دو فاز آن مربوط به نقشه کشی و طرحی نمای ساختمان می باشد. فاز یک مربوط به نقشه های اولیه ساختمان و فاز دو مربوط به نقشه های اجرایی ساختمان است و جزییات کامل طرح بررسی و ابعاد فنی و اجرایی یک پروژه مشخص می گردد به طوری که پس از نقشه کشی فاز دو پیمانکار قادر خواهد بود برآوردی دقیق از مدت زمان لازم و هزینه های این طرح به کارفرما ارائه دهد.
 امروزه با توجه به استفاده از تکنولوژی های روز دنیا در نقشه کشی نمای ساختمان با کمک نرم افزار های کامپیوتری انجام کار با سرعت دقت بالاتری انجام می شوند. یکی از شرکت هایی که در این زمینه فعالیت مستمر داشته و ابزارهای لازم برای این کار را فراهم کرده شرکت عمران شیراز است که در حوزه طراحی نمای ساختمان در شیراز فعالیت دارد. شرکت ساختمان سازی در شیراز عمران شیراز یکی از شرکت هایی است که در حوزه های مختلف ساختمان سازی به صورت کلی و جزئی فعال است و کلیه خدمات عمرانی از پیگیری صدور پروانه و مجوز ساختمان در شیراز و نقشه کشی و طراحی نمای ساختمانی در شیراز گرفته تا تخریب و خاکبرداری ، سفت کاری و نازک کاری و مقاوم سازی و ... در شهر شیرازرا جز فعالیت های خود می داند که در کنار این اقدامات طراحی تیم مهندسی عمران شیراز با داشتن کادری مجرب در زمینه نقشه کشی و طراحی ساختمان در کنار شما کارفرمایان عزیز خواهد بود و با تجربه چندین ساله خود ، طراحی نقشه های بسیار مدرن و خاص را برای افرادی که به محیط خانه و خاص بودن آن اهمیت ویژه ای می دهند با بالاترین دقت و در کمترین زمان ممکن ارائه می دهد.

طراحی نمای ساختمان

طراحی کلاسیک و مدرن نمای ساختمان در شیراز

از آنجایی که نمای خارجی ساختمان ، اولین ارتباط افراد با یک پروژه ساختمانی است ، یک طراحی و اجرای جذاب و با کیفیت می تواند تاثیر زیادی در برداشت اشخاص از کیفیت و نحوه ساخت بنا داشته باشد و اثری شاخص و به یاد ماندنی را در ذهن بیننده تداعی نماید. سبک ها و متریال های متنوعی برای نماهای ساختمانی مورد استفاده قرار می گیرد از جمله آجر، چوب‌های اشباع مانند ترموود، سنگ تراورتن، سنگ گرانیت، سنگ آنتیک، سنگ مرمریت، شیشه، ورق‌های کامپوزیت آلومینیوم، سرامیک و… .

اگر قصد تغییر نما در پروژه های تعمیرات و بازسازی خانه های کلنگی در شیراز یا بازسازی آپارتمان دارید به شما پیشنهاد می نماییم جهت صرفه‌جویی در هزینه‌ها و رسیدن به انتخابی مناسب بهتر است قبل از هر اقدامی ، طراحی نمای ساختمان خود را به دست مهندسین معماری یا شرکت‌های ساختمانی و دکوراسیون داخلی مجرب بسپارید. گروه ساختمان سازی و مهندسی عمران شیراز ، همواره تلاش نموده تا با کمترین هزینه، طرحی با بازدهی بیشتر و با توجه به بودجه کارفرما، بهترین طراحی و اجرای نمای ساختمان در شیراز را برای نمای ساختمان و سایر امور ساختمانی شما کارفرمایان عزیز به کار ببرد.


نمای ساختمان

عمران شیراز و بررسی انواع اجرای نقشه در طراحی نمای ساختمان در شیراز

نقشه کشی ساختمان در رشته‌های مهندسی معماری، عمران، مهندسی برق و مکانیک کاربرد دارد که می‌توان به طراحی پلان معماری، محاسبات سازه، تاسیسات برق و تاسیسات مکانیک برای کاربری‌هایی همچون طراحی آپارتمان، طراحی ویلا، طراحی فروشگاه و طراحی اداری اشاره کرد. به طور کلی نقشه های ساختمانی را می توان به ۳ دسته تقسیم نمود:
۱. نقشه های معماری :
پلان (plan) ، از مهم ترین نقشه های معماری به شمار می آید. در نقشه ی پلان دید شخص از بالا به ساختمان است و وضعیت طبقه با یک برش افقی فرضی که در دو سوم ارتفاع از کف طبقه لحاظ می شود برای بیننده به نمایش گذاشته می شود. در این قسمت می توان وضعیت و ابعاد اتاق ها ، محل در و پنجره ها، راه پله و آسانسور را به خوبی نشان داد. برای اکثر ساختمانهای چند طبقه پلان تیپ(Typical plan) تهیه می شود به این مفهوم که چند طبقه دارای پلان یکسانی می باشند. معمولا طراحی پلان با توجه به کاربری که برای ساختمان مشخص می شود متفاوت است. به طور مثال طراحی ویلا با طراحی یک آپارتمان مسکونی کاملا متفاوت است . برای ویلا، بیشتر فضاها بصورت باز و نیمه باز طراحی می شوند. از دیگر پلان های معماری می توان به مقطع(section)و نما(elevation) اشاره نمود. در نقشه ی مقطع دید از روبرو و به صورت برش فرضی عمودی ساختمان است. مقطع برای نمایش بخش های حساس داخلی از جمله راه پله، رامپ، حمام، سرویس بهداشتی و آشپزخانه ترسیم می شود. نقشه ی نما نیز همانطور که از نامش پیداست ، نمای بیرونی ساختمان را از روبه رو به تصویر می کشد.
۲. نقشه های سازه ای(محاسباتی) :
پس از ترسیم پلان معماری در فاز ۱، نوبت به تهیه پلان در فاز ۲ می رسد که در این پلان جزئیات ساخت و نحوه ی اجرای سازه برای مهندسان مشخص شده و نظارت های ساخت نیز بر اساس آن انجام می شود. نقشه هایی از قبیل نقشه های اسکلت ساختمان، پی و ستون ها، دیوارهای برشی و باربر و نقشه تیرریزی سقف از جمله ی مهم ترین نقشه های سازه ای می باشند.
۳. نقشه های تاسیساتی :
شامل دو نوع نقشه ی تاسیسات مکانیکی و تاسیسات برقی می باشد. در نقشه های تاسیسات مکانیکی کلیه ی نقشه های تهویه وهدایت آب و فاضلاب رسم که شامل لوله کشی آب سرد و گرم بهداشتی ، لوله کشی سیستم شوفاژ و تهویه مطبوع ،شبکه آب باران و فاضلاب ، کانال های تهویه یا کولر ، لوله کشی موتور خانه می باشد. در نقشه های تاسیسات برقی نیز کلیه نقشه هایکلید وپریز ، سیم کشی های روشنایی، تلفن، نقشه های سیستم سرمایش و اسپیلیت، سیستمهای صوتی، جعبه برق، سوکت های برق، تلفن، آنتن ، آیفون، اطفاء حریق، برق اضطراری و موتورخانه مشخص می شود.


خدمات نقشه کشی و طراحی نمای ساختمان در شیراز | عمران شیراز

شرکت عمران شیراز با تیم مجرب و سابقه مفید در زمینه نقشه کشی و طراحی ساختمان در شیراز خدمات زیر را ارائه می دهد:
* مشاوره در زمینه طراحی ، اجرا و مدیریت پیمان طراحی نقشه خانه های ویلایی ، یک طبقه ، دو طبقه (دوبلکس) و سه طبق
* طراحی نقشه نمای آپارتمان های مسکونی تک واحد ، دو واحد و ...
* تهیه نقشه برای ساختمان های قدیمی فاقد نقشه
* طراحی نمای ساختمان به صورت کلاسیک و مدرن
* طراحی نمای محوطه ، آبنما ، استخر و ...
* طراحی و ساخت انواع ماکت های حرفه ای

شیراز عمران

دیگر لینک های مرتبط ...

تمامی حقوق این سایت متعلق به