شیراز عمران > خدمات عمرانی > محوطه سازی باغ و ویلا

طراحی و اجرای محوطه سازی باغ و ویلا در شیراز | ساخت باغ در شیراز

توجه به گل و گیاه و محوطه سازی امری است که علاوه بر زیبا سازی خانه به زیبا سازی محله و شهر نیز کمک میکند و از این نظر امری است بسیار مهم و حائز اهمیت. امروزه در کشورهای صنعتی و پیشرفته و کشورهای در حال پیشرفت با برنامه های دقیق و منظم خود و فرهنگ سازی مدارم در تلاش هستند تا علاوه بر حفط منابع طبیعی نسبت به افزایش و ارتقاء فضاهای سبز اقدام کنند و این کار را در برنامه های بلند مدت خود قرار داده اند و به صورت مداوم در نظر دارند و اجرا می کنند. طراحی و اجرای محوطه سازی در معماری کشورهای پیشرفته جز یکی از ارکان آنها به حساب می آید و شرکت های بسیاری تحت عنوان طراحی و اجرای محوطه سازی باغ و ویلا در این زمینه تشکیل شده اند. در کشور عزیزمان ایران نیز مدتی است که این عمل رواج خوبی داشته و مردم هم برای زیبای شهر و زیبایی بخشیدن به منزل خود و هم برای باقی گذاشتن یک عمل نیک و پسندیده برای آیندگان برای دست یابی به هوایی پاک تر رو به محوطه سازی و ایجاد فضای سبز روی آورده اند. این استقبال مناسب باعث شده در ایران نیز شرکت های معماری با هدف طراحی و اجرای محوطه سازی ویلا شکل بگیرند.
شرکت عمران شیراز| شرکت متخصص در زمینه ساختمان سازی در شیراز یکی از چند شرکت معتبر در شیراز می باشد که کلیه خدمات ساختمانی از جمله پیگیری صدور پروانه و مجوز ساختمان،  تخریب و خاکبرداری، مقاوم سازی، سفت کاری و نازک کاری و ... را جز فعالیت های خود می داند که در کنار این اقدامات طراحی و اجرای محوطه سازی باغ و ویلا در شیراز را نیز جز خدمات خود قرار داده تا بتواند در امر زیبا سازی شهری گامی موثر بردارد. عمران شیراز با تجربه متخصصان خود در این زمینه همواره تلاش کرده تا بهترین ها را برای مشتریان خود رقم بزند و با تجربه چندین ساله در این زمینه توانسته موفقیت های قابل ملاحظه ای را به دست بیاورد که با تایید و رضایت مشتریان این موفقیت ها به بار نشسته اند.

شیراز عمران
طراحی آلاچیق و نور پردازی محوطه
در بحث طراحی و اجرای فضای سبز و محوطه سازی باغ و ویلا ساخت آلاچیق و نور پردازی آن یک عمل مهم و کلیدی در زیبایی محوطه به شمار می رود چرا که از ویژگی های آلاچیق این است که در شکل های بسیار زیبا و متفاوت در ساختارها و فرم هایی متنوع و متناسب با سبک محوطه ی شما وجود دارد که می توانید با یک نور پردازی مهندسی و حساب شده زیبایی محوطه را چندین برابر کنید.

طراحی کف سازی محوطه
در بحث طراحی و اجرای فضای سبز و محوطه سازی باغ و ویلا کف سازی محوطه یکی از اصلی ترین و مهم ترین بخش های آن محسوب می شود. انجام این کار به مهارت، دقت و تجربه زیادی نیاز دارد که بدون محاسبات مهندسی شده امکان پذیر نیست بنابر این اگر به دنبال شکل گیری فضای سبز و محوطه سازی زیبا هستید این کار را از عمران شیراز بخواهید ...

طراحی آبنما و برکه های زیبا
طراحی آبنما به شیوه صحیح از ملزومات مهم در طراحی و اجرای فضای سبز و محوطه سازی باغ و ویلا است. از نکات مهمی که هنگام ساخت آبنما باید مد نظر باشد، صدای آب، ایجاد فضایی خنک، انعکاس، آرامش و تحرک است. در زندگی بی روح شهری که ساختمان های بلندش انسان را احاطه کرده است، آبنما تنها جلوه زیبایی و هنر ، بهترین پناه روح خسته و آرامش طلب آدمی است.


روش های متفاوت طراحی و اجرای فضای سبز و محوطه سازی باغ و ویلا در شیراز

اولین و مهمترین قدمی که برای ساخت باغ و ساخت ویلا و کلا یک فضای سبزی زیبا برداشت طراحی یک نقشه و برنامه اصولی و منطبق با اصول فنی و مهندسی است که برای طراحی یک برنامه و نقشه اصولی باید کار را به کارشناس و متخصص در زمینه طراحی و اجرای محوطه سازی باغ و ویلا سپرد. طراحی و اجرای فضای سبز و محوطه سازی و به عبارت فراتر طراحی یک باغ زیبا به روش های گوناگونی انجام میشود که از جمله این روش ها می‌توان به طراحی و اجرای محوطه سازی عمومی، طراحی و اجرای محوطه سازی نیمه عمومی و طراحی و اجرای محوطه سازی خیابانی و طراحی و اجرای محوطه سازی شخصی اشاره نمود. در طراحی و اجرای محوطه سازی و فضای سبز عمومی علاوه بر بهره گیری از گونه های مختلف گیاهی، تجهیزاتی نیز در مکان های مناسب برای استراحت، ورزش و تفریح کودکان و رفاه بیشتر بزرگسالان به کار می‌رود. در طراحی فضای سبز نیمه عمومی نیز همانند فضای سبز عمومی عمل می‌شود اما تقریبا امکانات و تجهیزات محدودتری مورد استفاده قرار میگیرند. طراحی و اجرای فضای سبز نیمه عمومی برای محوطه های باز مراکزی نظیر شهرک ها، بیمارستان ها، پادگان ها و مراکز خرید کاربرد دارد. برای طراحی فضای سبز خیابانی نیز از گونه های مختلف درختان، درختچه ها، بوته ها و گیاهان علفی برای کاشت در حاشیه بزرگراه ها و خیابان ها می‌توان بهره برد. در طراحی و اجرای محوطه شخصی بیشتر بر اساس سلیقه صاحب خانه اجرا می شود ولی با اصول کارشناسی شده و تایید شده.

محوطه سازی

شیراز عمران

هزینه طراحی و اجرای محوطه سازی باغ و ویلا در شیراز

هزینه طراحی و اجرای محوطه سازی باغ و ویلا به عوامل زیادی بستگی دارد که از جمله مهم ترین عوامل باید به ابعاد و متراژ آن توجه کرد. طبیعتا مشخص است که هر چه ابعاد فضای محوطه و همچنین تجهیزاتی که در محوطه به کار می‌رود از نظر کمیت و کیفیت بالاتر باشد هزینه طراحی و اجرا بالاتر خواهد رفت. اما در این بین شرکت عمران شیراز تلاش کرده تا در بحث قیمت گذاری و تعیین قیمت در طراحی و اجرای محوطه سازی باغ و ویلا حالتی متعادل را مدنظر قرار دهد که هم کیفیت تجهیزات و ساختار محوطه کاهش پیدا نکند و هم قیمتی که تعیین می شود اقتصادی و به صرفه باشد. در کنار این بحث باید اشاره کرد که خواست و نظر کارفرما نیز یکی از عوامل مهم در شکل گیری قیمت نهایی است چرا که هر چه درخواست کارفرما سنگین تر و زمان برتر باشد هزینه ساخت و تجهیزات افزایش می یابد که گروه مهندسی عمران شیراز طراحی و اجرای محوطه سازی باغ و ویلا در شیراز را با توجه به نظرات و خواسته های کارفرما و بودجه مورد نظر تعیین می‌کند. این مجموعه همواره تلاش نموده تا با کمترین هزینه، طرحی با بازدهی بیشتر و نسبت به بودجه کارفرما بهترین طراحی را برای فضای سبز به کار ببرد. برای اطلاعات بیشتر در این زمینه کافی است با پشتیبانی شرکت در تماس باشید...


باغ سازی در شیراز

اولین و مهمترین قدم برای داشتن باغی با فضای سبزی زیبا، تهیه طرحی اصولی، کارآمد و منطبق با اصول فنی و مهندسی طراحی فضای سبز است. طراحی فضای سبز و باغ آرایی را تنها باید به کارشناسان متخصص و با تجربه واگذار کنید زیرا کارشناسان متخصص در این زمینه با داشتن علم و هنر معماری و باغبانی و نیز شناخت گونه های گیاهی می‌توانند طرح های اصولی و در عین حال زیباتر و کارآمدتر و همچنین تجهیزات مناسبتری نسبت به فضای سبز را انتخاب کنند. گروه مهندسی طراحان باغ عمران شیراز یکی از مجموعه های فعال در زمینه طراحی و ساخت باغ در شیراز می‌باشد که کارشناسان متخصص به این کار در این مجموعه فعالیت می‌نمایند و تاکنون پروژه های طراحی و اجرای باغ و ساخت ویلا و باغ آرایی متعدد با کاربری های گوناگون را در رزومه کاری خود ثبت نموده است. تمامی مراحل طراحی فضای سبز و باغ آرایی از طراحی تا اجرا توسط این مجموعه با بهره گیری از روش ها و طرح های روز و مدرن انجام می‌پذیرد.

باغ ارایی

دیگر لینک های مرتبط ...

تمامی حقوق این سایت متعلق به