شیراز عمران > خدمات عمرانی > مقاوم سازی ساختمان
مقاوم سازی ساختمان در شیراز

مقاوم سازی ساختمان در شیراز

خدمات عمران شیراز ، شرکت مقاوم سازی ساختمان در شیراز :

مقاوم سازی ساختمان ، مختص سازه های قدیمی نیست . مقاوم سازی سازه ها می تواند نسبت به زلزله، سیل، طوفان یا هر شرایط طبیعی یا غیر طبیعی دیگری صورت پذیرد . عواملی همچون تغییر کاربری ساختمانها، افزایش طبقه، ضعف در طراحی و اجرا، تغییر آیین نامه های طراحی و فرسودگی سازه ها ناشی از عوامل محیطی منجر به نیاز سازه ها به ترمیم  می شوند. شرکت عمران شیراز با داشتن کادری مجرب در انجام کلیه خدمات عمرانی و ساختمانی خدمات مربوط را با بالاترین کیفیت برای شما کارفرمایان عزیز ارائه می دهد. 
شرکت ساختمان سازی در شیراز عمران شیراز یکی از شرکت هایی است که در حوزه های مختلف ساختمان سازی به صورت کلی و جزئی فعال است و کلیه خدمات عمرانی از پیگیری صدور پروانه و مجوز ساختمان در شیراز ، نقشه کشی ، طراحی نمای ساختمانی در شیراز ، طراحی سازه های سبک و ال اس اف گرفته تا تخریب و خاکبرداری ، سفت کاری و نازک کاری و ... در شهر شیراز را جز فعالیت های خود می داند که با داشتن کادری مجرب در کنار شما کارفرمایان عزیز خواهد بود و با تجربه چندین ساله خود ، طراحی نقشه های بسیار مدرن و خاص را برای افرادی که به محیط خانه و خاص بودن آن اهمیت ویژه ای می دهند با بالاترین دقت و در کمترین زمان ممکن ارائه می دهد.

شیراز عمران
مقاوم سازی سازه ها با استفاده از:
FRP
ژاکت های فلزی و بتنی
روش پس کشیدگی یا پیش تنیدگی
افزودن دیوار برشی به منظور افزایش سختی سازه یا با اضافه نمودن بادبند فلزی
شاتکریت بتنی دیوار
مقاوم سازی سقف بتنی با ورق های فولادی
شیراز عمران
تعرفه پروژه های مقاوم سازی و بازسازی خانه های قدیمی در شیراز ، با توجه به میزان یا نحوه فعالیت شرکت عمران شیراز ، می تواند تغییر کند بنابراین جهت قیمت گذاری در این نوع پروژ ها ، بایستی کارشناسان مربوطه ضمن بازدید از محل مورد نظر ، مطابق بر اساس آخرین آیین نامه ها و دستورالعمل های داخلی و خارجی به برآورد مالی و زمانی بپردازند. برای اطلاع بیشتر از قیمت های محصولات مرتبط می توانید با شماره های درج شده در سایت برای مشاوره رایگان تماس بگیرید.
شیراز عمران
تغییرات آیین نامه ای
اشتباهات و خطاهای طراحی ، محاسباتی و اجرایی
تغییر کاربری یا افزایش طبقات و بار وارده
خرابی های به وجود آمده در ساختمان مانند عدم دقت در اجرا و بازرسی اتصالات جوشی، نادرستی طرح اختلاط بتن، فاصله زمانی زیاد بین ساخت بتن و بتن ریزی و…
ضعف در مصالح و افت کیفیت مانند شن نما شدگی بتن ، زنگ زدگی و خوردگی در ساختمان بتنی ، وقوع خیز و شکم دادن بیش از اندازه المان های باربر و …
شرکت مقاوم سازی ساختمان
برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با متخصصین شرکت عمران شیراز تماس بگیرید.
مهندسین شرکت عمران شیراز ، با بیش از یک دهه سابقه مفید، راهکارهای خاص مقاوم‌ سازی را مطابق بر اساس آخرین آیین نامه ها و دستورالعمل های داخلی و خارجی به همراه برآورد مالی و زمانی به شما کارفرمایان عزیز ارائه می نمایند.
شرکت مقاوم سازی ساختمان

راهکار مقاوم سازی خانه های قدیمی در برابر زلزله

یک ساختمان اعم از فلزی یا بتنی می بایست علاوه بر دوام لازم در مدت زمان پیش بینی شده جهت بهره برداری، در مقابل نیروهای جانبی(زمین لرزه) مقاوم باشد. خوشبختانه در کشور ما آئین نامه هایی در زمینه روند طراحی، محاسبات و اجرای بهسازی لرزه ای ساختمانهای قدیمی تدوین گردیده و مهندسین مربوطه با استناد به این آئین نامه ها، به مقاوم سازی و تقویت ساختمان های قدیمی می پردازند. از طرفی این عملیات محدود به بهسازی لرزه ای نمی باشد و ممکن است علل دیگری از جمله افزایش بارهای وارده بر سازه یا اضمحلال مصالح داشته باشد. تاکنون روش های مختلفی جهتاین کار ابداع شده است که با توجه به نیاز های روز افزون جامعه و پیشرفت فناوری و تکنولوژی، مصالح و روش های جدیدی جایگزین روش های سنتی شده اند. روش های سنتی می‌تواند شامل روش ژاکت فولادی، تقویت خارجی عضو سازه ای با فولاد معمولی یا پیش‌تنیدگی ،دیوار برشی ، بادبند ها ، افزایش سطح مقطع عضو بتنی به روش بتن پاشی و شاتکریت ، اتصال قطعات پیش ساخته و چسباندن ورق های فولادی باشد. روش های نوین: نیز شاملروش FRP ، روش جداساز لرزه ای و استفاده از میراگر ها می باشد.

روش های سنتی مقاوم سازی چه معایبی دارد؟

  • هزینه بالا
  • کاربری سخت
  • تغییر سختی کلی سازه
  • غیر انعطاف پذیری
  • خطر خوردگی و پوسیدگی در ورقهای فولادی
  • مشکلات نصب و حمل و نقل مصالح به دلیل سنگینی مصالح
  • تغییر فرکانس طبیعی عضو سازه ای در اثر تغییر در وزن اجزاء آن

در کل در پروسه تغییر کاربری ساختمان ها یا افزایش طبقات سازه ای باید توجه داشت که نیاز به طراحی مجدد سازه و تعیین سطح عملکرد آن توسط یک شرکت مقاوم سازی با تجربه می‌باشد. همچنین می توان ساختمان هایی که تیرها، ستون ها و سقف های آن دچار خوردگی و پوسیدگی شده یا ساختمان هایی که به دلیل خطاهای اجرایی در ساخت دچار ضعف سازه ای شده اند یا ترکهایی در سازه های بتنی و سایر المان‌ ها ان ها مشاهده می شود را می‌توان با روشهای ارائه شده و با استفاده از روشهای نوین و مصالح جدید توسط شرکت عمران شیراز تقویت کرد. 

دیگر لینک های مرتبط ...

تمامی حقوق این سایت متعلق به